
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, SMBus |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 16 µA |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Input | 2-Wire Bus |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
